Poznań. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem napisał książkę - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 20 września 2019
Wybierz miasto na mapie
Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem napisał książkę
Data dodania: 2018-10-31 15:53:28
Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem napisał książkę
Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem napisał książkę Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem napisał książkę Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem napisał książkę
Pierwsza od kilkunastu lat książka poświęcona lekkoatletyce.

Książka właśnie dzisiaj trafiła do wszystkich dobrych księgarń w Polsce i na ponad 800 stacji Orlen. Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek wydał książkę pt. "Petarda, czyli historie z młotem w tle".

"Petarda, czyli historie z młotem w tle" to zabawna i anegdotyczna książka pokazująca drogę Pawła na lekkoatletyczne szczyty. To doskonała okazja, by poznać kulisy życia najlepszych polskich lekkoatletów. To też pierwsza od kilkunastu lat książka poświęcona lekkoatletyce. Do tej pory w przedsprzedaży sprzedano ponad 1000 egzemplarzy.

– Z Petardy dowiecie się, że lekkoatleci to, w zdecydowanej większości, weseli ludzie. Lubimy się śmiać, lubimy żartować i lubimy wikłać się w momentami przedziwne sytuacje.
. Ale mamy też umiejętność wychodzenia z nich w taki sposób, że później się z tego możemy śmiać – mówi Paweł Fajdek, który książkę napisał razem z dwoma dziennikarzami sportowymi Pawłem Hochstimem i Pawłem Skrabą.

Książka obecnego mistrza świata w rzucie młotem w poniedziałek została zaprezentowana już dziennikarzom i zaproszonym do Muzeum Sportu w Warszawie specjalnym gościom oraz na pierwszym spotkaniu autorskim, które odbyło się w warszawskim Empik Arkadia. Już po oficjalnej premierze zaplanowane są także kolejne spotkania autorskie w siedmiu innych polskich miastach – Toruniu (9.11), Katowicach (10.11), Poznaniu (13.11), Bydgoszczy (14.11), Gdańsku (15.11), Łodzi (16.11) i Wrocławiu (2.12).

– Na pewno z tej książki dowiecie się rzeczy, o których nigdy nie słyszeliście. Dowiecie się też tych, o których słyszeliście, ale niekoniecznie prawdę. A ponieważ przeczytacie w niej również o trudnych i przykrych dla mnie momentach to jestem przekonany, że uwierzycie w to, że nie ściemniam. Tu jest sto procent prawdy – dodaje Fajdek.

Recenzentami książki zostali świetny przed laty kulomiot Tomasz Majewski, koszykarz Marcin Gortat i dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz. – Dobrze napisana książka, którą czyta się jednym tchem. Paweł Fajdek wysadza w powietrze nasze wyobrażenia o tym, co dzieje się na zapleczu trzech tytułów mistrza świata – napisał Babiarz.

– W Petardzie nie brakuje anegdot, dzięki czemu całość czyta się bardzo przyjemnie – dodał Gortat.

Fajdek na pierwszych stronach „Petardy” zapowiada, że to nie jest jego ostatnie słowo, zarówno na lekkoatletycznym stadionie, jak i na księgarskim rynku. – Mam zamiar napisać łącznie trzy książki. Pierwsza już jest, drugą napiszemy, mam nadzieję, po 2020 roku, gdy wreszcie zdobędę medal olimpijski, a trzecią, nazwijmy ją „Cała prawda o lekkiej atletyce” już po zakończeniu kariery – wyjaśnia polski młociarz.

Źródło: Biuro Prasowe AZS/ AK
Tagi: książka, Paweł Fajdek, księgarnie, premiera, petarda, młot, rzut, mistrz świata,
Najczęściej czytane
go to top