Poznań. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Kradli felgi samochodowe - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 19 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Kradli felgi samochodowe
Data dodania: 2017-05-05 18:13:39
Kradli felgi samochodowe
Kradli felgi samochodowe Kradli felgi samochodowe Kradli felgi samochodowe
Źródło zdjęcia: policja.pl
Felgi samochodowe to łup, którego można pozbyć się najszybciej. Policjanci z Szamotuł złapali złodziei, a wartość skradzionych felg oszacowano na kwotę 17 tysięcy złotych. Teraz sprawcy mogą trafić na 5 lat za kratki.

Z 29 na 30 kwietnia policjanci patrolujący ulicę Bolesława Chrobrego w Szamotułach zauważyli dwie osoby, które zachowywali się podejrzliwie. Mężczyźni wychodzili z pola i przechodzili przez jezdnię, co zaniepokoiło to policjantów. Po wylegitymowaniu mężczyzn okazało się, że są to mieszkańcy Poznania w wieku 23 i 27 lat. Swoją obecność o tej godzinie na polu tłumaczyli, że byli tam za potrzeba fizjologiczną.
. Policjanci jednak nie uwierzyli w te bajki i sprawdzili samochód zatrzymanych mężczyzn. W samochodzie znaleźli cztery felgi samochodowe. Sprawdzając pobliski teren, napotkali się na wózek, w którym były już kolejne alufelgi. Na miejsce zatrzymania wezwano drugi patrol, bo mężczyźni zaczęli się zachowywać nerwowo. Nieopodal znaleziono również porzucone felgi przy komisie samochodowym. Łącznie zabezpieczono 39 felg. Na miejsce zdarzenia wezwano właściciela komisu samochodowego i poinformowano go o kradzieży felg z jego aut. Jak się okazało, właścicielowi brakowało 80 sztuk felg. Oszacowane straty to 17tysięcy złotych. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez kryminalnych i techników kryminalistyki w celu przeprowadzenia oględzin. Mężczyzną grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

policja / J.K.
Tagi: kradli felg samochodowe, Szamotuły
Najczęściej czytane
go to top