Poznań. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Podejrzany sam zgłosił się na policję - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 19 stycznia 2019
Wybierz miasto na mapie
Podejrzany sam zgłosił się na policję
Data dodania: 2017-03-28 12:37:58
Podejrzany sam zgłosił się na policję
Źródło zdjęcia: policja.pl
Mężczyzna kradł paliwo w mieście na kilku stacjach benzynowych. Zgłosił uszkodzenie swojego pojazdu na komisariacie. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Ogniwa do spraw Wykroczeń od października 2016 roku zajmowali się kradzieżami paliw ze stacji benzynowych. Weryfikowali nagrania z monitoringów i jak się okazało jeden z podejrzanych korzystał regularnie z trzech różnych pojazdów. Po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych okazało się, że są one z innego pojazdu.
. Mężczyzna tankował benzynę, jak i olej napędowy w kwotach od 70 do 700 złotych. W marcu na policję przyszedł mężczyzna, który chciał zgłosić uszkodzenie swojego pojazdu. Zgłoszenie, jak i sprawę prowadził policjant, który był zaangażowany w szajkę złodziei paliw ze stacji. Policjanta od razu zaczął zastanawiać fakt marki i koloru pojazdu zgłaszającego mężczyzny, bo podobny brał udział w kradzieżach.

22 marca policjanci zaprosili mężczyznę na komisariat w celu przejrzenia monitoringu z parkingu, na który doszło do uszkodzenia pojazdu, lecz mężczyzna obejrzał nagranie jak korzysta ze stacji benzynowej. Policja ustaliła, że pozostałe pojazdy, których używał mężczyzna należały do rodziców. Mężczyzna usłyszał łącznie 24 zarzuty z kodeksu wykroczeń i kodeksu karnego dotyczące kradzieży. To 29-letni mieszkaniec Poznania. Wartość skradzionego paliwa to 7 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

policja.pl / J.K.
Tagi: kradł paliwo, uszkodzone auto, Poznań
Najczęściej czytane
go to top