Poznań. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Matematyka przez Skype? TAK! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 18 kwietnia 2019
Wybierz miasto na mapie
Matematyka przez Skype? TAK!
Data dodania: 2015-10-29 14:54:57
Matematyka przez Skype? TAK!
Matematyka przez Skype? TAK! Matematyka przez Skype? TAK! Matematyka przez Skype? TAK!
Źródło zdjęcia: Preply
Z dnia na dzień przybywa osób, które zamiast uczyć się w szkole uczą się samodzielnie w domu, z pomocą internetu. Tak, jest to możliwe.

Coraz to większa ilość pomocy dydaktycznych online, podręczników elektronicznych oraz wielu ćwiczeń oferowanych w sieci tak przez portale edukacyjne jak i aplikacje mobilne pozwala na skuteczną naukę zdalną. To doskonałe wyjście dla osób często podróżujących, nie najlepiej czujących się w grupie, jak również dla tych którzy nie nadążają za grupą bądź wręcz przeciwnie. Samodzielna nauka wymaga jednak motywacji, systematyczności i zaangażowania. By przyniosła zmierzone efekty konieczny jest plan nauki, harmonogram i odpowiednia organizacja nauki, również pod względem warunków czasowych i logistycznych. Jeśli jesteś umysłem ścisłym i matematyka nigdy nie sprawiała Ci problemów masz szanse uczyć się zupełnie samodzielnie, jeśli tylko jesteś na tyle zmotywowany, by się nie poddać, rozwijać i nie spoczywać na laurach.

To zupełnie inny sposób myślenia i podejścia do nauki, który reprezentują osoby uczące się we własnym zakresie. Zwykle to miłośnicy matematyki, dla których nie jest wysiłkiem wykonanie kolejnego zadania, nie robią go na ocenę ale dla siebie, dla zgłębienia wiedzy, rozwikłania problemu, zagadki która ich nurtuje. Nie mówi się o tym głośno, jednak jeżeli jako dzieci nie zostaniemy zepsuci przez szkołę i system edukacji publicznej, zniechęceni do matematyki i nauk ścisłych jest duża szansa, ze matematyka będzie nasza pasją, bowiem jest to dziedziną nauki niezmiernie ważna i życiowa. Bardzo wielu zasad matematycznych możemy nauczyć się w praktyce poprzez osobiste doświadczenie. Nie są to może eksperymenty równie spektakularne co laboratoria chemiczne bądź doświadczenia fizyczne,a le jednak mogą wciągnąć w tajniki matematyki, na której bazuje nie tylko technika, informatyka ale przede wszystkim ekonomia. To matematyki uczymy się najszybciej i to dlatego, ze jest obecna wszędzie. Przeliczając cukierki, mijane na spacerze z dzieckiem drzewa, czy misie na półce ćwiczymy zdolności matematyczne. Podobnie dzieląc jabłko na części lub segregując różne rodzaje orzechów, kolory kredek itd. To wszystko matematyka, mimo iż nie jest nazwana. Niestety wiele pojęć matematycznych jest trudnych do uchwycenia i wymagają pojęcia abstrakcji. Wówczas zaczynają się problemy. Brak zrozumienia matematyki to podstawowy problem uczniów, których matematyka odstrasza i zniechęca.

Powodów tego stanu rzeczy może być wiele, nie zawsze jest to brak zdolności matematycznych czy lenistwo ucznia, bywa i także winę ponosi zbyt duża grupa uczniów, niekompetentny nauczyciel, czy niedostateczna ilość materiałów dydaktycznych, bądź nieodpowiednia metoda nauki.
. Jednym z najlepszych systemów nauki, bo gwarantującym indywidualne podejście do ucznia jest nauka jeden na jeden z indywidualnym nauczycielem matematyki. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki luksus, za to większość uczniów z problemami i tak wybiera korepetycje z matematyki. Znacznie rzadziej udaje się na kursy z matematyki, które rezerwowane są dla osób chcących poszerzyć swą wiedzę, nie zaś uzupełnić braki z podstawy programowej. Popularne kursy przygotowawcze do egzaminu gimnazjalnego, matury czy egzaminów na studiach nie są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich. Jeżeli preferujesz własne tempo nauki, masz trudności ze zrozumieniem teorii, potrzebujesz wytłumaczenia teorii na przykładach warto sięgnąć po korepetycje czy to stacjonarne czy online. W przypadku korepetycji stacjonarnych musisz liczyć się z szeregiem ograniczeń jak czas i miejsce korepetycji, wąskie grono matematyków do wyboru, dyktat stawek za godzinę korepetycji jak i koszty związane z dojazdem na korepetycje. W przypadku wyboru korepetycji online zdecydowanie łatwiej jest z nich skorzystać decydując samodzielnie o tym gdzie i kiedy połączymy się z korepetytorem.

Oprogramowanie Skype doskonale sprawdza się jako narzędzie do realizacji korepetycji z matematyki. Darmowy komunikator i bezpłatne połączenia świetnej jakości w czasie rzeczywistym to spory atut Skype. Nauka matematyki przez Skype to innowacyjna metoda nauki zdalnej. Swoją jakością, wartością edukacyjną korepetycje online nie odbiegają od tych tradycyjnych, inna jest jedynie forma, co nie znaczy ze gorsza, a przez wielu oceniana jako wygodniejsza i lepsza. To komfortowe rozwiązania nauki we własnym domu, w sprzyjającym otoczeniu, w dogodnie dobranych porach dnia. Jako, iż to uczeń decyduje kiedy odbędzie lekcje przez Skype, nie ma przeszkód, by korzystał z nauki w dowolnie wybranym miejscu, również podczas wyjazdu, w podróży itd. Prócz elastyczności czasu i miejsca korepetycji istotnym plusem jest możliwość dopasowania metod pracy, zakresu materiału czy to zagadnień sprawiających trudność, czy tych wykraczających poza podstawę. Warto pamiętać iż korepetycje online nie są kierowane tylko do osób z trudnościami w nauce matematyki ale doskonałym uzupełnieniem samodzielnego poszerzania wiedzy. Mogą służyć sprawdzeniu się, rozwinięciu swych kompetencji, przygotowaniu do matury jak również nadgonieniu braków. Obszerny wybór korepetytorów z całego kraju to dodatkowy plus tej możliwości. Nie ma znaczenia ani to gdzie my sami mieszkamy ani gdzie mieszka, znajduje się korepetytor. Wirtualne spotkania pozwalają na połączenie się osób przebywających w różnych zakątkach świata bez zakłóceń.

Lekcje z matematyki przez Skype mogą być realizowane zarówno audio jak i wideo z wykorzystaniem edytora tekstu, prezentacji i wszelkich dostępnych pomocy dydaktycznych. Edukacja online jest możliwa i bardzo skuteczna dzięki opcji indywidualizacji pracy i obniżeniu kosztów nauki w sieci. Warto dodać, że stawki godzinowe za korepetycje z matematyki w sieci są bardziej konkurencyjne niżeli korepetytorów stacjonarnych. Samo nauczyciele matematyki preferują naukę zdalną, która jest i dla nich wygodna.

Korzystając z platform pośredników w sieci takich, jak www.preply.com czy www.e-korepetycje.net możemy uczyć się nie tylko efektywnie ale i bezpiecznie. W serwisie dostępne są setki profili korepetytorów wraz z opisem ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i preferencji, stawek. Co więcej inni użytkownicy wystawiają korepetytorom opinie i oceny, co jest dodatkową podpowiedzią w wyborze odpowiedniej osoby. Serwis preply przejmuje odpowiedzialność za rozliczenie eliminując wszelkie oszustwa, dzięki czemu możesz śmiało skorzystać z oferty nie martwiąc się o wyłudzenie. Prócz bazy kontaktowej korepetytorów ty sam również możesz w serwisie umieścić swoje ogłoszenie o poszukiwaniach korepetytora matematyki na określonych warunkach. Brak opłat za pośrednictwo to niezbity atut platformy o charakterze edukacyjnym. Aby skorzystać z propozycji lekcji online wystarczy się zarejestrować bez zobowiązań oraz posiadać dostęp do sieci i oprogramowanie Skype dostępne do pobrania na www.skype.com. Zauważyć należy, iż platforma preply w ramach upowszechnienia i promocji nauki na miarę XXI wieku zapewnia darmowe lekcje testowe. Jeśli nie jesteś zdecydowany i przekonany o zaletach korepetycji online warto spróbować, zwłaszcza iż pierwsza godzina nic cię nie kosztuje. W sieci dostępnych jest wiele namiarów i propozycji zdalnej nauki, między innymi na blogach i forach internetowych. Preply jest serwisem kompleksowym, który gwarantuje dostęp do kontaktu, jak i realizację zajęć wraz z rozliczeniem.

Sam się przekonaj jakie to łatwe! Grono zadowolonych użytkowników wciąż się powiększa.

Autor: Preply, http://preply.com/pl/wroclaw/korepetycje-z-matematyka (korepetycje z matematyki we Wrocławiu)

Artykuł płatny
Tagi: nauka matematyki, matematyka przez Skype, nauka przez Skype
Najczęściej czytane
go to top